کارکرد قدمها

هفته بیست و هفتم قدم پنج

سئوالات شانزده و هفده

نقطه نظرات تان را در رابطه با این سئوال در زیر با ما به مشارکت گذارید تا در چاپ های بعدی کتاب اعمال گردد.

 

16ـ آیا باور دارم که کارکرد قدم پنجم باعث بهتر شدن زندگی من می‌شود چگونه؟

بله، به این فرایند نیز اعتماد می‌کنم. در بدو ورود به انجمن به یک شخص و یک سری اصول اعتماد کردم و این باعث شد که زندگی‌ام رو به رشد شود و خودم هم به سمت روحانیت بروم. مطمئن هستم با کارکرد قدم پنجم در تمام مراحل زندگی تاثیرات مثبت آن را خواهم دید و رشد روحانی من متوقف نخواهد شد. در قدم‌های قبلی نیز تغییرات بسیاری اتفاق افتاد و باور من نیز در رابطه با فرایند بهبودی بیشتر شد. در قدم یک شناخت بیشتری در رابطه با بیماری پیدا کردم و با استفاده از اصول روحانی آن را در نقطه‌ای متوقف کردم. در قدم دو زمانی که درخواست کمک کردم آن را توسط نیروی برتر دریافت نمودم و با استفاده از همین اصول سلامت عقل نسبی به من بازگشت. در قدم سوم مهم‌ترین تصمیم زندگی خود را گرفتم و اراده و زندگی‌ام را به خداوند سپردم و با استفاده از اصول روحانی نهفته در این قدم مفهوم درست زندگی کردن را درک کردم در قدم چهارم علی‌رغم میل باطنی‌ام ترازنامه‌ای تنظیم کردم و با شخصیت واقعی و حقیقی خودم، آشناتر شدم، احساساتم را شناسایی کردم و راه بروز درست آنها را شناختم. در قدم پنجم در رفتار و الگوهایم تجدیدنظر کردم و این قدم در جهت تکمیل این فرایند به من کمک بسیاری کرد.

17ـ راه‌هایی را که از آن طریق می‌توانم شهامت لازم برای کارکرد این قدم را پیدا کنم چه می‌باشند؟

اینکه با ترس‌هایم روبرو شوم و در مورد راهنمایم قضاوت نکنم، صداقت داشته باشم، روی تعهّد خود تمرکز کنم و بدانم هدف از کارکرد قدم پنجم چیست و چرا آن را کار می‌کنم، به اصول روحانی نهفته در این قدم نزدیک‌تر شوم، افکار مخرب در مورد این قدم را دور بریزیم، دعا کنم و از خداوند کمک بگیرم و حضورش را احساس کنم، سناریوسازی نکنم.

 

بعد از یک هفته پاسخ سئوالات از روی سایت برداشته می شود به کتاب مراجعه شود ویرایش جدید کتاب قدم چاپ ششم موسسه فرهنگی حامی 88340517-02188340516

/ 0 نظر / 62 بازدید