کارکردقدم

 هرهفته دو سئوال را به مشارکت می گذاریم نظرات شما از طریق ثبت نظر در قسمت پایین همین پست  یا به آدرس dashti620@gmail.comدر چاپ بعدی کتاب لحاظ خواهد شد. 

22ـ تمرین اصل روحانی صداقت با خود چگونه به من کمک می‌کند تا خود را بپذیرم؟

صداقت موجب می‌شود به خود دروغ نگویم و نیز خود را باور کنم خود را بهتر ببینم و بشناسم. آنچه را که هستم بپذیرم نه بیشتر نه کمتر با داشتن صداقت متوجه می‌شوم تافته‌ی جدابافته نیستم،من یک معتادم.

صداقت همه آن چیزی است که پیرامون من اتفاق می‌افتد، صدقت باعث می‌شود که من تمام نقاط ‌ضعف و قوت خود را بهتر ببینم و سعی در برطرف کردن آنها کنم (به تعادل رساندن). با تمرین صداقت به آزادی بیشتری می‌رسم. زمان‌هایی که مسایل آن طوری که من فکر می‌کردم پیش نرفت و از پذیرش خود دور شدم در اصل صداقت را فراموش کرده‌ بودم. وقتی که خود را صادقانه به عنوان معتاد مرور می‌کنم بهتر می‌توانم با حقیقت زندگی آشنا شوم. من خودم را همان طور که هستم با همین زندگی می‌پذیرم. من باید با تمرین اصل روحانی متوجه باشم برای هدف خاصی به دنیا آمده‌ام پس نیازی نیست ناصادقی کنم. صداقت حیطه‌ی آزادی من را بیشتر می‌کند.

23ـ چگونه در میان گذاشتن ترازنامه با راهنما، تعهد مرا نسبت به برنامه‌ی انجمن بیشتر می‌کند؟

با در میان گذاشتن ترازنامه به این نتیجه رسیدم که برای جبران گذشته‌ام باید سهم بیشتری از خود نشان دهم و این اصول را به هیچ چیز دیگر معاوضه نکنم. مسوولیت رفتارم را به عهده بگیرم و متعهد شوم تا برای رفع نقایص خود تلاش کنم و آنچه را که برای بهبودی‌ام لازم دارم انجام دهم. انجام قدم پنجم به مراتب سخت‌تر از قدم‌های قبلی بود. با انجام آن، تعهد خود را عمیق‌تر به مرحله‌ی اجرا گذاشتم، راهکارهای برنامه را حتّی اگر دردآور بود انجام دادم. مسوولیت‌هایی که نسبت به برنامه دارم را با پشتکار انجام خواهم داد.

مجتبی دشتی نویسنده کتابهای اعتیاد شناسی

بعد از یک هفته پاسخ سئوالات از روی سایت برداشته می شود به کتاب مراجعه شود ویرایش جدید کتاب قدم چاپ ششم موسسه فرهنگی حامی 88340517-02188340516

/ 0 نظر / 34 بازدید